Vaginálny trenažér PERIFIT Kegel Exerciser 

24. 3. 2022 Lucie Hříšná

Lucii Hříšné sme novinku v podobe vaginálneho trenažéra Perifit poslali ešte pred pôrodom, aby mala čas sa s touto jedinečnou hračkou zoznámiť. Síce nikto nevedel, a to ani ona, či ho naozaj bude potrebovať, ale ako sama hovorí, kto je pripravený, nie je prekvapený…

Blogerka Lucia Hriešna
Vaginálny trenažer Perifit

Cvičebný program na mieru hneď po šestonedelí

Ako som už niekoľkokrát spomínala, popôrodná forma ma trošku zaskočila. Teraz nemám na mysli vizuálnu stránku (nečakala som, že deň po pôrode budem vyzerať ako pred otehotnením), ale miera bolesti, dĺžka hojenia aj povolené panvové dno ma celkom nepríjemne prekvapili.

Viete, že zastávam heslo, kto je pripravený, nie je prekvapený – už pred pôrodom som mala doma nachystané tabletky proti bolesti, dubovú kôru a trenažér Perifit. Úprimne, dúfala som, že ani jedno z toho nebudem musieť vytiahnuť. Čo sa bohužiaľ nestalo, využívala som všetko naozaj hojne… Dnes sa chcem zamerať predovšetkým na panvové dno a jeho posilnenie, prečo je dôležité mať aj túto neviditeľnú partiu tela v dobrej kondícii.


Mimochodom, povolené panvové dno nemusíte riešiť iba po pôrode, ale napríklad aj po gynekologických operáciách či pri problémoch s inkontinenciou. Pokiaľ si rovnako ako ja rady užívate, je panvové dno dobré posilňovať. Zlepšia sa vďaka tomu vaše sexuálne zážitky a spevnenie panvového dna vraj dokonca pomáha pri problémoch s dosiahnutím orgazmu.

Môžete sa stretnúť s množstvom pohľadov na to, kedy začať cvičiť panvové dno po pôrode. V zásade sa delia na dve skupiny. Podľa prvého je ideálne začať čo najskôr po pôrode. V šestonedelí je telo od prírody nastavené na involúciu (všetko sa sťahuje a vracia do normálu) a preto je vhodné tento fakt využiť. Druhý postoj zase preferuje nechať šestonedelie na kompletnú regeneráciu a nijako do neho aktívne nezasahovať. Bez ohľadu na to, ktorý spôsob je vám bližší, podelím sa s vami o svoje tipy, ktoré môžete vyskúšať, keď sa na to budete cítiť.

Cvikov na posilnenie tejto oblasti nájdete na internete veľa, veľmi známe sú tzv. Kegelove cviky, ktoré v roku 1948 vymyslel americký gynekológ Arnold Kegel. Ako je na tom vaše panvové dno, môžete zistiť hneď pri návšteve toalety (zastavte prúd moču – svaly, ktoré vám k tomu pomohli, sú presne tie, o ktorých v dnešnom článku píšem). Je to skvelý test, ale rozhodne to nie je dobrý spôsob, ako pravidelne posilňovať panvové dno a mohlo by vám to spôsobiť zdravotné problémy.

Ďalšou možnosťou, ako možno ešte rýchlejšie dosiahnuť výsledky, je zakúpiť si najrôznejšie pomôcky. Najznámejšie sú asi Venušine guľôčky, ktoré zrejme väčšina z vás pozná a možno ich aj doma má. Ja ich dokonca vlastním niekoľko (kovové, silikónové), ale ako sa hovorí, pokrok nezastavíš. Siahla som teda po novšej pomôcke, predovšetkým preto, že som chcela celý postup čo najviac urýchliť a zefektívniť.

VAGINÁLNY TRENAŽÉR PERIFIT KEGEL EXERCISER

Základné informácie, rozmery a technické parametre nájdete na stránkach predajcu, tie vám sem nebudem kopírovať. Chcem sa s vami podeliť predovšetkým o svoje skúsenosti. Jedinou nevýhodou, ktorú je asi nutné spomenúť hneď na začiatku, je fakt, že trenažér sa neodporúča používať ihneď po pôrode (a už vôbec nie v tehotenstve). Ideálne je chvíľku počkať, až sa všetko zahojí, čo je pre netrpezlivcov môjho typu celkom dlhá doba. Žiadnu ďalšiu nevýhodu som pri používaní neobjavila. Tvar aj veľkosť sú za mňa úplne perfektné, materiál mi pripomína vibrátory od Fun Factory, ktorých hodvábne jemný silikón mám veľmi rada, ako už viete…

Pokiaľ ste v období po pôrode obozretnejšie a nechcete sa spoliehať iba na dezinfekčné prostriedky, môžete určite použiť aj kondóm. Ten som nasadzovala pri používaní v čase menštruácie. Pretože som nedojčila, perióda sa mi vrátila celkom rýchlo, ale je pomerne nepravidelná a hocikedy aj veľmi dlhá (až 15 dní v kuse), preto som bola rada, že trenažér je možné používať aj počas vašich dní. Pokiaľ potrebujete Perifit pred použitím nalubrikovať a spríjemniť tak vsunutie, môžete siahnuť po akomkoľvek obľúbenom lubrikante, nie je potrebné kupovať nič špeciálne. Len sa uistite, že sa jedná o lubrikant na vodnej báze (výrobca vyslovene neodporúča používať tie silikónové).

Jediné, co k použití potřebujete, je smartphone, do kterého si stáhnete aplikaci, která je kompatibilní jak s jablky, tak Androidem. To je asi vše, co potřebujete před prvním použitím vědět. Ovládání je velmi jednoduché, stejně jako princip hry. Celé posilování spočívá v hraní počítačové hry, kterou ovládáte právě přes trenažér zasunutý v pochvě. Nepatřím mezi milovníky počítačových her, nikdy jsem vlastně ani žádnou pořádně nehrála. Princ of Persia mi umřel vždy, když měl poprvé přeskočit ty kůly, a tím celé moje paření u kompu v období dospívání skončilo. Přesto, nebo možná právě proto, mě hra, kterou při posilování hrajete, neskutečna bavila. Pokud hrajete nějaké sofistikovanější hry, můžete si vybrat i z dalších designů / herního prostředí, mě celou dobu stačil motiv hor, které mám ráda. Nejedná se opravdu o nic složitého, sbíráte kytičky, vyhýbáte se ptáčkům v hezké krajině. Používala jsem Perifit vždy večer v posteli (nejvhodnější poloha pro veškeré cvičení pánevního dna je vleže, nikoliv vsedě nebo ve stoje, kdy orgány více „tlačí“ na pánevní dno) po dobu 7 až 10 minut.

Ako pri každom cvičení je dôležitá pravidelnosť, pri Perifite ucítite výsledky naozaj skoro, čo je fajn. Ale nebudem vám klamať, čím lepšie som sa vo vnútri cítila, tým menej som bohužiaľ hrala. Čo je škoda, pretože, ako som spomínala, čím viac naposilované máte, tým lepšie sú vaše sexuálne zážitky. Preto sa chcem k pravidelnému zbieraniu kvietkov znovu vrátiť. Už to nepotrebujem tak často, ako to bolo po pôrode, ale dvakrát až trikrát týždenne by bolo fajn.

Na trenažéri oceňujem príjemný tvar, ktorý je mi osobne oveľa bližší ako napríklad Venušine guľôčky. Pokiaľ máte rady progres, výsledky a grafy, bude sa vám páčiť, že všetky cvičenia sú zaznamenávané a vy vidíte, ako sa zlepšujete. Najlepšie mi na celej aplikácii pripadá individuálne nastavenie. Prispôsobuje sa kondícii vášho panvového dna, pred každou hrou si totiž nakalibrujete intenzitu. Aj keď sa vždy snažím o čo najlepšiu fotodokumentáciu, myslím si, že v tomto prípade je rozhodne lepšia video ukážka. Nepredpokladám, že je potrebné ukázať zasunutie trenažéra : -) ale skôr som vám chcela ukázať prvotné nastavenie, ako appka funguje, atď. Celé video nájdete na IG, keď zalistujete pri tejto fotografii.

Pokiaľ vás trápia bolesti a nie ste si istá, že tam dole je už všetko ready na hranie videohier s aplikáciou Perifit, poraďte sa pred prvým použitím so svojím lekárom. Nie som gynekológ, takže aj keď si s vami veľmi rada píšem o najrôznejších sexy hračkách, toto posúdiť naozaj nedokážem.

Najčítanejšie články

Hľadáte odbornú pomoc? Vieme, na koho sa obrátiť.


Tu si môžete vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý sa venuje panvovému dnu, rehabilitáciám v tehotenstve a podpornej starostlivosti vo vašom okolí.