Koniec problémov s bolestivým sexom vďaka krúžkom OHNUT

25. 3. 2022 Flagranti

Pravdepodobne ste sa ešte s touto netradičnou pomôckou nestretli. Nebudeme Vás dlho napínať a radšej Vám priblížime mnohostranné benefity tohto prevratného pomocníka. Krúžok na prvý pohľad evokuje mnohým párom známe erekčné krúžky, ale jeho funkcia ponúka aj iné a oveľa širšie spektrum využitia. Krúžok Ohnut bol navrhnutý pre bezpečnú a príjemnú penetráciu, tzn. že umožní bezproblémový sex ženám, ktoré majú problémy s hlbšou penetráciou. Pokiaľ žena nie je s partnerom „veľkostne kompatibilná“ a limity hĺbky vagíny doslova narážajú na rozmery mužovho penisu, už nebudete musieť toľko improvizovať, napríklad čo sa týka zvolenej polohy.

Spozornieť by mali aj všetky odhodlané ženy, ktoré začali aktívne bojovať s tzv. problémom vaginizmu a chcú svoje pokroky posunúť o niečo ďalej a navrátiť sa do štandardného sexuálneho života so všetkým, čo k tomu patrí, prípadne konečne objaviť jeho kúzlo. Vaginizmus je v odbornej literatúre popisovaný ako bolestivý alebo nemožný prienik penisu alebo akéhokoľvek predmetu do vagíny a to aj napriek výslovnému prianiu ženy. Silné mimovoľné kŕče svalstva vonkajšej tretiny pošvy znemožňujú akýkoľvek pokus o penetráciu. Ženy často reagujú reflexnými obrannými pohybmi už pri náznaku vniknutia objektu do vagíny a ako nepríjemný môže byť vnímaný aj ľahký dotyk na genitáliách. Vaginizmus je možné z hľadiska skúseností s preniknutím do vagíny rozdeliť na primárny a sekundárny. Pri primárnom vaginizme k penetrácii nikdy nedošlo a nemožno teda nadviazať na predchádzajúcu ženinu sexuálnu skúsenosť. 

 Príčiny vaginizmu majú často psychický základ, ako napríklad nervozitu z prvého sexuálneho styku, obavy z tehotenstva, práve tak má vplyv aj prežitá trauma (znásilnenie či sexuálne zneužívanie). Medzi fyziologické príčiny patrí pôrod, endometrióza, zápaly močových ciest alebo rôzne typy cýst. U niektorých žien sa vaginizmus dokonca môže prejaviť až po menopauze. Najmä ženy, ktoré si už osvojili postupnú a nenásilnú dilatáciu (technika postupného rozťahovania vaginálnych stien pomocou špeciálnych dilatátorov) a postupný tréning svalov panvového dna a elasticity pošvových stien, môžu s Ohnutom krásne nadviazať na svoje pokroky a byť tak bližšie k bezproblémovému a príjemnému milovaniu. Pomôcka rovnako tak môže pomôcť každému záujemcovi či záujemkyni o objavovanie análnej rozkoše. Pri análnej penetrácii je totiž najmä pri počiatočnom experimentovaní rozumné postupovať s citom a pomaly, samozrejme za použitia dostatočného množstva vhodného lubrikantu.

Materiál s pocitom „ľudskej kože“

Jedinečné krúžky sú vyrobené z ultra jemného, atestovaného (podľa noriem FDA) a úplne nezávadného polyméru TPE a vďaka jeho vlastnostiam si môžete začať užívať maximálne komfortné zážitky bezbolestného milovania. Tento materiál naozaj simuluje prirodzený pocit „ľudskej kože“, je maximálne flexibilný a prirodzená bariéra určite nebude prekážkou zmyslovo vnímateľnou. Napriek tomu splní skvele svoj účel a sexuálny akt si naplno užijete obaja. Výrobca pôvodne zvažoval, že Ohnuty budú silikónovými pomôckami, najmä vďaka flexibilite, zdravotnej nezávadnosti a v súčasnosti širokej obľube tohto skvelého materiálu erotických pomôcok. Avšak najmodernejšie polymérne hmoty môžu silikónu vďaka vyššie zmieneným vlastnostiam smelo konkurovať. Hlavným dôvodom, prečo bol pre Ohnut zvolený TPE materiál, boli početné požiadavky zo strany budúcich užívateľov. Dôležitým kritériom pre mnohých bola možnosť použitia silikónového lubrikantu, ktorý máva všeobecne dlhšiu „výdrž“ a pre bezproblémovú a jednoduchú penetráciu často lepší efekt ako lubrikanty na vodnej či hybridnej (t.j. na kombinovanej vodnej/silikónovej) báze. Povrch hračiek zo silikónu môže byť týmto typom lubrikantu znehodnotený, a tak bolo potrebné nájsť alternatívu a uspokojiť široký dopyt cieľovej skupiny. Samozrejmosťou je plná kompatibilita krúžkov s kondómami – s Ohnutom je teda možné užívať si aj úplne bezpečný sex.

Rozmery krúžkov

Celková výška štyroch krúžkov je 7,2 cm, výška jedného krúžku je 2,5 cm. Krúžky nie sú nijako prepojené, takže je len na vás, koľko krúžkov použijete. Prípadne môžete Ohnut považovať za „tréningový“ nástroj a časom môžete skúsiť používať tri, dva alebo dokonca jeden krúžok. Uvidíte, že toto zábavné a príjemné cvičenie z vás urobí majstra (alebo presnejšie povedané majsterku) a budete právom hrdé na každý pokrok vo vašom milostnom znovuobjavovaní.

Maximálny priemer krúžkov je 4,8 cm, Ohnut je vďaka značnej flexibilite použitého materiálu vhodný pre majiteľov penisu prakticky akejkoľvek veľkosti, vnútorný priemer roztiahnuteľný od 1,7 cm zase nenásilne, ale účinne obopína penis, napriek tomu krúžky prakticky nebudete cítiť.  Výrobca uvádza, že sa dajú roztiahnuť až do šírky celých 20,3 cm! 

Nielen mnohé ženy bojujúce s vaginizmom alebo partnerky obdarenejších mužov si v recenziách pochvaľujú nové dimenzie bezbolestného milovania a prirodzene jemný pocit z kontaktu s Ohnutom. Dokonca aj partneri týchto žien vo svojich pozitívnych komentároch často uvádzajú, že vďaka Ohnutu si dokážu oveľa viac užiť sex so svojimi partnerkami, pretože im nehrozí nebezpečenstvo nechcených bolestivých prírazov. Práve tak aj samotní muži opisujú pocit z prevratnej pomôcky ako „dotyk druhej kože“. 

Výrobca ponúka jedinečnú erotickú (zdravotnícku) pomôcku v troch odtieňoch zelenej farby, výber je podľa osobného vkusu na každom z vás. Súčasťou balenia je aj elegantné cestovné nepriehľadné ľanové vrecúško, a tak môžete mať tento svoj tajný poklad vždy pri sebe a diskrétne uložený.  Veríme, že každý pár si zaslúži zažívať nádherné milostné chvíle a Ohnut môže byť pre mnohé z nich, bez ohľadu na vek alebo pohlavie, nepostrádateľným nástrojom na ceste znovuobjavenia krásy intimity. Samozrejme nie je prekvapením, že produkt v drvivej väčšine adorujú hrdé a odvážne ženy, ktoré boj proti strašiakovi vaginizmu tak ľahko nevzdali. A my si tieto ženy za ich odhodlanie vážime a želáme im spokojný sexuálny život, presne podľa ich predstáv.

Najčítanejšie články

Hľadáte odbornú pomoc? Vieme, na koho sa obrátiť.


Tu si môžete vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý sa venuje panvovému dnu, rehabilitáciám v tehotenstve a podpornej starostlivosti vo vašom okolí.