Techniky pre oživenie a relaxáciu panvového dna

4. 1. 2023 Mgr. Renáta Homolová

V ďalšom video zo série AKO NA ZDRAVÉ PANVOVÉ DNO si ukážeme rôzne formy relaxácie panvového dna. Tieto techniky však nevnímajte len ako formu uvoľňovania panvového dna. Skvelé sú aj na jeho zvedomenie , oživenie a rozcvičenie pred posilňovaním alebo pred cvičením s pomôckami. Techniky sme vo video pre lepšiu prehľadnosť rozdelili do troch skupín: relaxačné, aktivačno – relaxačné a dynamické. Každá sme iná a tak vyskúšajte a vyberte si, ktorá forma práce s panvovým dnom je pre vás tá pravá.

Mať panvové dno v dobrej kondícii je v živote ženy veľmi dôležité. Zdravé panvové dno dobre plní všetky svoje funkcie – podpornú, stabilizačnú, zvieračovú a sexuálnu. Prináša so sebou pravidelný a nebolestivý menštruačný cyklus, kvalitné prežívanie sexu a dosahovanie orgazmu, schopnosť otehotnieť, donosiť, porodiť dieťa a po pôrode sa rýchlo zotaviť. Panvové dno je centrom ženskej vitality a sily. 

Pripravili sme pre vás sériu voľne nadväzujúcich videí s názvom AKO NA ZDRAVÉ PANVOVÉ DNO. Pomôžeme vás vaše panvové dno objaviť, naučíme vás ho vedome aktivovať a uvoľniť a vytvoriť mu ideálne podmienky pre správne fungovanie.

Mgr. Renáta Homolová
Mgr. Renáta Homolová
Autorka Mgr. Renáta Homolová je fyzioterapeútka zameriavajúca sa na oblasť panvového dna. Mimo iné je aj lektorkou jogy a mamičkou, takže má v tejto problematike bohaté skúsenosti.

Najčítanejšie články

Hľadáte odbornú pomoc? Vieme, na koho sa obrátiť.


Tu si môžete vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý sa venuje panvovému dnu, rehabilitáciám v tehotenstve a podpornej starostlivosti vo vašom okolí.