Naše intimní nezbytnosti

26. 3. 2022 Flagranti

Aké sú vaše potreby pre intímnu krásu a hygienu? Menštruačný kalíšok, ktorý väčšina žien považuje za najlepší vynález nášho storočia (zatiaľ), sme zvolili za Must Have. Zvykli sme si však aj na iné vymoženosti, bez ktorých si nevieme predstaviť naše dni. Ak je niečo, čo si treba vyberať naozaj starostlivo, je to intímna kozmetika. Používate ho predsa na veľmi citlivom mieste. Za zmienku stoja aj menštruačné penové tampóny, ktoré vám umožnia plávať, behať, ale aj mať sex bez toho, aby sa niekto niečo dozvedel. A na večer menštruačné nohavičky, ktoré vám zabezpečia pokojný a pohodlný spánok bez obáv.

A čo sa týka metód antikoncepcie, o tejto téme boli napísané tony článkov, ale aj tak nakoniec nemáte ani potuchy, čo vlastne používať.

Ak nie ste fanúšikom hormónov, nezostáva vám veľa možností. Množstvo dostupných kondómov vám každú noc ponúkne inú príchuť, vzor alebo farbu, ale vedeli ste, že existujú aj ženské kondómy? Ak však netúžite len po jednorazovej záležitosti, je tu pomôcka, ktorá rozhodne stojí za zmienku.

Je to ženský pesar. Nájdete ho už v niekoľkých verziách a spolu s gélom tvorí 98% ochranu. Ak ste o tejto možnosti ešte neuvažovali, skúste si o nej niečo prečítať, možno je to pre vás tá najlepšia metóda.

TOP 8 intímnych pomocníkov, ktorých by ste mali mať doma

1. Intímne umývacie gély

Správna hygiena intímnych partií je dôležitejšia, ako si mnohí myslia. Najmä pre ženy, ktoré môžu trpieť gynekologickými zápalmi alebo mykózami v dôsledku nesprávnej alebo nedostatočnej hygieny. Intímne partie žien majú mierne kyslé pH, ktoré vytvára ochrannú bariéru. Túto bariéru však možno ľahko narušiť, napríklad antikoncepciou, antibiotikami, deravou spodnou bielizňou alebo návštevou bazéna s chlórovanou vodou. A niekedy môžu škodiť aj bežné mydlá, pretože nielenže vysušujú pokožku, ale pri príliš častom umývaní ničia aj baktérie, ktoré sú prospešné pre zdravú mikroflóru ženských pohlavných orgánov.  Ani tu by sa teda nemalo nič preháňať a stačí dôkladnejšia hygiena raz denne. Ak máte potrebu sprchovať sa niekoľkokrát denne, stačí čistá voda. V každom prípade sú intímne umývacie gély ideálne nielen na pocit sviežosti.


INTÍMNY UMÝVACÍ GÉL DERMAPRO GYNEKOLOGICKÝ
GÉL NA INTÍMNU HYGIENU URIAGE GYN-PHY REFRESHING GÉL
GÉL NA INTÍMNU HYGIENU ZIAJA INTIMATE CREAMY WASH 

2. Menštruačné kalíšky

Ak ste túto menštruačnú pomôcku ešte nenašli, vyskúšajte ju. Kalíšok oceníte najmä v lete, keď sú vložky a menštruačné nohavičky menej pohodlné. Zároveň je šetrný k životnému prostrediu, úplne neškodný pre zdravie a udrží vás v pokoji minimálne 16 hodín bez obáv z úniku. Väčšina značiek ponúka dve veľkosti. Menšia veľkosť košíčkov je vhodná pre mladé dievčatá a ženy, ktoré ešte nerodili. Na druhej strane, väčšie košíčky by si mali vyberať ženy, ktoré už rodili.

Kalíšok, s ktorým si môžete užívať milovanie aj počas menštruácie
Sada dvoch kalíšků Fun Factory
Kalíšok Yuuki + dezinfekčná krabička

3. Menštruačné nohavičky

Menštruačné nohavičky sú ekologické, pohodlné, vyrábajú sa lokálne (naše sa vyrábajú v Českej republike) a v súčasnosti sa vyrábajú v mnohých lichotivých strihoch a farbách, takže si môžete vyberať. Mnohé ženy si obľúbili nohavičky najmä na večer, keď si chcú oddýchnuť od šálky alebo inej osvedčenej pomôcky. Nohavičky sú vyrobené z niekoľkých vrstiev – vnútorná časť, ktorá je v kontakte s pokožkou, je vyrobená z najjemnejšej merino vlny pre pocit sucha a antibakteriálny účinok. Dvojitá absorpčná vrstva je vyrobená z bambusového froté a nepriepustná membrána sa nachádza na spodnej strane funkčnej vložky.

Menštruačné nohavičky SAYU

4. Menštruačné tampóny na všetky aktivity bez obmedzení

Poznáte ich? Tampóny z mäkkej PU peny sú úplne diskrétne. Sú ideálnym doplnkom k bežným dvojkombináciám. Saunovanie, plávanie alebo iné športy, nudizmus alebo pohlavný styk? Ak máte svoje dni a stále sa chcete baviť plávaním alebo športom, použite tieto mäkké tampóny namiesto bežných tampónov alebo vložiek. Sú vyrobené z mäkkej, hygienickej a dobre znášanlivej PU peny s certifikátom OEKO TEX, ktorá sa dokonale prispôsobí ženskej anatómii. Tampóny nemajú šnúrku, ktorá by bola viditeľná mimo tela, takže sú úplne diskrétne a partner ich počas pohlavného styku nerozpozná.

5. Kvalitný lubrikačný gél

Ak by váš nočný stolík mal niečo obsahovať, určite by to mal byť lubrikačný gél. Ak je jeho používanie spojené len s používaním erotických pomôcok, bola by to veľká škoda. Lubrikačné gély môžu urobiť pohlavný styk zaujímavejším, príjemnejším a dokonca vám poskytnúť úplne nový pocit. Do tejto kategórie patria stimulačné, vibračné alebo chladivé gély, ktoré určite zaujmú nielen vás, ale aj vášho partnera. Nezabudnite, že lubrikant používate na jednom z najcitlivejších miest na tele. Ak by ste sa teda mali zamerať na zložky čohokoľvek, malo by to byť lubrikant.

Testovací set Natuli Premium
Zdravotnícky lubrikačný gél Loovara HIGHER LOVE
Lubrikačný gel INTIMINA Feminine

6. Niekedy potrebuje príťažlivosť malú pomoc

Feromóny – často diskutované, niektorými milované a inými opovrhované. Určite nefungujú na každého a určite nespôsobia, že sa do vás váš objekt zamiluje hneď, ako vás uvidí. To je, žiaľ, bežné očakávanie žien aj mužov. Feromóny z vás určite neurobia dračicu, ktorá by roztrhala šaty, a nefunguje to ani naopak.
Ide o to, že väčšina ľudí si urobí úsudok o inom človeku počas prvých pár sekúnd. Nezáleží na tom, aký je človek v skutočnosti, ale tak funguje ľudská myseľ. Na vytvorenie prvého dojmu máte teda približne 0,1 sekundy. A to je desivé.
V čom teda môžu feromóny pomôcť? Sú to prirodzené chemické látky, ktoré určujú, ako sme sexuálne atraktívni pre opačné pohlavie. Feromóny stimulujú centrum sexuálnej rozkoše, dokážu človeka uvoľniť a môžu tiež zvýšiť sebavedomie.

Parfém SECRET PLAY AFRODITA s feromónmi pre ženy
Sada mini roll-on parfumov Eye of Love REBEL men/SEDUCE woman

7. Rozmaznávajte aj svoje telo

Musíte sa rozmaznávať, relaxovať a venovať trochu času starostlivosti o svoje telo. Viete to, ale robíte to? Pri niektorých produktoch sa to vyrieši samo, nebojte sa. Hľadáte prírodné zloženie, príjemný olej alebo by ste radšej niečo do kúpeľa? Nebojte sa z rozmaznávania urobiť rituál. Vaše okolie spozná, že ste uvoľnení, a zmena bude pozitívna.

Spevňujúci telový krém Organic Shop Body Desserts Caramel Cappuccino
Sada Kvitok LEVANDULOVÝ SEN darčekový set
Olej telový SECRET PLAY PRETTY BUT WILD Bronzing Intensifier Dry

8. Posilnené panvové dno – váš prínos do budúcnosti

Na čo by žiadna žena nemala zabudnúť? Jej panvové dno. Hoci väčšina ľudí si jeho existenciu uvedomí až vtedy, keď niečo prestane fungovať tak, ako by malo. Posilňovanie svalov panvového dna je možné mnohými spôsobmi, pričom každý z nich vedie k želanému cieľu – zabrániť inkontinencii v budúcnosti.
Či už sa teda rozhodnete cvičiť jednou z týchto metód, alebo si poriadne zacvičíte s činkami či na bežeckom páse, vynaložené úsilie sa vám v budúcnosti vráti. A u niektorých dokonca v priebehu niekoľkých týždňov 😉

Vaginálny trenažér Perifit
Dizajnové Venušine guličky Whoop-de-doo
Vaginálny trenažér Magic Motion KEGEL COACH SMART 

Najčítanejšie články

Hľadáte odbornú pomoc? Vieme, na koho sa obrátiť.


Tu si môžete vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý sa venuje panvovému dnu, rehabilitáciám v tehotenstve a podpornej starostlivosti vo vašom okolí.