Silné vaginálne svaly s činkami Yoni Power 2

24. 3. 2022 Kačka, testerka z @hrackypodlekacky

Keď mi prišli nádherné, bledomodré vaginálne činky od Satisfyer, mala som veľkú radosť, pretože som doteraz skúšala len bežné Venušine guľôčky. Tie síce môžu byť veľmi príjemné, ale panvové dno vám zas až tak veľmi neprecvičia, pokiaľ si ich nakúpite v sade s rôznymi hmotnosťami. Tieto pomôcky, ktoré slúžia rovnako dobre vášmu zdraviu i uspokojeniu, sa v poslednom čase tešia veľkej obľube – napríklad u žien, ktoré sa po pôrode chcú dostať späť do formy.

Panvové dno a jeho zdravie

Svaly panvového dna si môžete predstaviť ako takú misku, ktorá sedí vo vašej panve a drží spolu s väzivami a okolitými svalmi niektoré dôležité orgány – u žien predovšetkým maternicu. Pokiaľ miska nie je dosť pevná, môžu vznikať všelijaké problémy, ako je chybné držanie tela, bolesti bedier alebo v krížovej oblasti, bolestivá menštruácia, diskomfort pri pohlavnom styku, inkontinencia alebo prolaps maternice. To sú samozrejme už pomerne závažné poruchy, ktoré nie sú spôsobené iba oslabenými svalmi panvového dna a musí ich riešiť lekár v spolupráci s fyzioterapeutom. Mať zdravé a silné panvové dno je však zásadnou prevenciou vzniku týchto ťažkostí. 

Určite ste už počuli o takzvaných Kegelových cvikoch – ide o napínanie svalov v okolí pošvy a konečníka, ako keby ste chceli zastaviť prúd moču. Takéto cviky sa majú vykonávať približne trikrát denne, kedy aspoň tridsaťkrát svaly napnete a povolíte. Spočiatku sa má jednať o kratšie sťahy, postupne by ste mali byť schopné udržať napnutie až desať sekúnd pri jednom stiahnutí. Dôležité je zatínať naozaj iba svaly v okolí pohlavných orgánov a nie svaly brucha, stehien alebo zadku, k čomu majú hlavne začiatočníci veľkú tendenciu. Okrem toho sa vyvarujte zadržiavania dychu, vzduch musí pri cvičení voľne prúdiť vaším telom. Zo začiatku sa to všetko zdá byť veľmi ťažké, ale po pár týždňoch cvičenia už by ste vagínou skoro mohli lúskať orechy.  

Predtým, ako začnete …

Vhodné je pred samotným cvičením zistiť, ako na tom so silou vašich svalov tam dole vlastne ste. Deborah Sundahl, autorka knihy Ženská ejakulácia a bod G, so svojimi klientkami praktizuje skúšku na banáne. Žena si zasunie banán do pošvy a skúsi ho roztlačiť vaginálnymi svalmi. To je podľa mňa škoda banánu a nám na tento svalový test postačia vlastné prsty. Schválne si skúste vložiť do pošvy jeden alebo dva prsty a stlačiť ich, akoby objať. Okrem stlačenia si môžete všimnúť ľahký pohyb panvového dna smerom nahor. Keď tlak povolíte, svaly opäť klesnú dole.

Pokiaľ svoje prsty vagínou stlačíte, skvelé! Pokiaľ nie, aspoň viete, že by ste mali začať cvičiť. Tretia možnosť je, že svaly až príliš zatínate a máte naopak problém ich dostatočne uvoľniť. Neschopnosť relaxácie býva často psychického pôvodu, najmä pokiaľ ste často v strese a takéto zvýšené svalové napätie môže rovnako negatívne ovplyvňovať vaše celkové zdravie. V tomto prípade sa sústreďte skôr na uvoľňovacie cvičenia, jogu alebo meditácie a ideálne navštívte fyzioterapeuta, ktorý sa špecializuje na ženské zdravie.

Činky aj na prechádzku

Ako som už spomenula, Kegelove cviky sú výborná vec, ak potrebujete posilňovať svoje panvové dno, pretože k nim vôbec nič nepotrebujete a môžete si cvičiť, kdekoľvek vám napadne – v práci, na zastávke, pri čistení zubov… A nikto netuší, čo vlastne robíte. 

 Existuje ale viac možností, ako tieto svalové skupiny zapojiť počas dňa a to napríklad použitím Venušiných guľôčok alebo činiek. 

Venušine guľôčky sú obvykle dve duté spojené guľôčky, v ktorých sa nachádzajú ešte menšie, kovové. Tie do seba pri pohybe narážajú a prenášajú vibrácie do väčších guľôčok a tie zase do vaginálnych stien, v ktorých vďaka týmto vlnám dochádza k výraznému prekrveniu a aktivácii svalstva. Zároveň sa zapájajú aj svaly v okolí vagíny, pretože sa žena snaží udržať guľôčky vo vnútri. 

Potom tu máme vaginálne činky, ku ktorým patrí aj Satisfyer Yoni Power 2. Činky bývajú ťažšie a užšie ako Venušine guľôčky, takže sú na cvičenie náročnejšie.

Guľôčky aj činky je vhodné najskôr vyskúšať doma a pokiaľ ich zvládate udržať vo vnútri, môžete si s nimi zacvičiť napríklad jogu alebo vyraziť na prechádzku. Zaradením do denných aktivít sa posilňovanie panvového dna stane zábavnou súčasťou starostlivosti o seba samu. Nosenie guľôčok alebo činiek vás navyše krásne pripraví na následné sexuálne aktivity, či už sa bude jednať o masturbáciu alebo partnerské radovánky. Vagína sa prekrví, stane sa citlivejšou a zvlhne, čo je dokonalé trio pre uspokojivý sex. 

Vhodné aj pre začiatočníkov

Keď sa vrátime k činkám Yoni Power 2, v balení nájdeme tri – najnižší stupeň záťaže predstavuje najväčšiu z nich, ktorá má priemer 3 cm a váži iba 20 gramov. S tou je vhodné začať a to tak, že si ju zavediete do pošvy (pre ľahšie zavádzanie použite trochu lubrikantu na vodnej báze) a skúsite ju tam udržať – aspoň 15 minút. Nezúfajte, keď to spočiatku pôjde ťažšie, cvičenie robí majstra a vaginálne svaly sa veľmi skoro znateľne posilnia. Druhá činka už je menšia, má priemer 2,5 cm a váži 44 gramov. Pokiaľ v pohode zvládate nosiť tú najväčšiu, môžete pristúpiť práve k tejto. Už je to o niečo náročnejšie, opäť si vyskúšajte, či ju zvládnete udržať aj dlhšiu dobu. Cvičenie si samozrejme môžete sťažiť pridaním pohybu, napríklad chôdzou. Až sa dostanete do fázy, kedy zvládnete udržať činku aj pri pohybe po dobu minimálne 15 minút jeden, dva týždne, je čas na posledný level, ktorým je najmenšia činka. Tá má v priemere 2 cm a váži 72 gramov.

Posilňovanie s činkami môžete dopĺňať už spomínanými Kegelovými cvikmi, ale nezabúdajte aj na relaxáciu. Po cvičení si aspoň raz denne ľahnite na chrbát a cielene uvoľňujte oblasť panvového dna a vagíny. Zhlboka dýchajte a s každým výdychom sa skúste ešte viac uvoľniť. Vhodný je aj autogénny tréning alebo meditácia. 

Pre mňa osobne vaginálne guľôčky a činky predstavujú dôležitú súčasť starostlivosti o svoje telo, precítenie svalov panvového dna a následne veľké výhody pri masturbácii aj partnerskom sexe. Svaly je veľmi príjemné sťahovať okolo penisu alebo dilda, čo vzrušuje mňa aj partnera, silnejšie svalstvo navyše dokáže lepšie vystreknúť tekutinu pri mokrom orgazme. Tieto činky značky Satisfyer sú navyše naozaj krásne, minimalistické a povedala by som, že pre toto posilňovanie úplne ideálne. Začala som s tou najväčšou, tá pre mňa bola dosť jednoduchá, a teraz si občas beriem dokonca najmenšiu – musím povedať, že tá mi už dáva celkom zabrať.

Či je vám dvadsať alebo sedemdesiat, vaginálne činky sú skvelou investíciou, za ktorú vám (nielen) vaše panvové dno poďakuje.

Produkty, ktoré sa budú hodiť

Viac tu

VAGINÁLNE ČINKY SATISFYER YONI POWER 2 TRAINING SET

Viac tu

VAGINÁLNE ČINKY SATISFYER YONI POWER 1

Viac tu

VAGINÁLNE ČINKY SATISFYER YONI POWER 2 TRAINING SET

Najčítanejšie články

Hľadáte odbornú pomoc? Vieme, na koho sa obrátiť.


Tu si môžete vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý sa venuje panvovému dnu, rehabilitáciám v tehotenstve a podpornej starostlivosti vo vašom okolí.